EngoGel 507

VÝPRODEJ

Roměr: 1.00 x 4.00 m
POZOR - výprodej zbytkového kusu - nutno vzít celý kus!

Nabízíme Vám zátěžový vpichovaný koberec s gumovým podkladem za jedinečnou cenu! Barva 507 je tzv. námořní modř. Koberec je vhodný do bytových místností, ale především je určený do mírně zatěžovaných kanceláří.

Dostupnost: Skladem
Původní cena: 169 Kč
131 Kč 108 Kč bez DPH

rozměr:

131 Kč 108 Kč bez DPH
x
Technické parametry
Šíře 4 m
Materiál 100% polypropylen
Podklad gel
Výška vlasu 4,5 mm
Celková výška 6,1 mm
Váha vlasu 550 g/m2
Celková váha 1760 g/m2
Třída zátěže 22 – 31
Použití byt i objekt

 

Průběžná údržba – koberce:

Pokud nenastane nějaká nehoda a nepodaří se nám na koberce něco rozlít, stačí pravidelné vysávání, abychom zbavili koberec prachu. Při generálním úklidu je pak dobré nechat koberce vyčistit mokrou (suchou cestou)odbornou firmou. Čistění koberců mokrou cestou je vhodné provádět pravidelně. Prodloužíte tím životnost koberce. Především si koberec uchová delší dobu svůj původní vzhled. V domácnostech stačí koberce čistit jedenkrát ročně. Zatěžované prostory potom jedenkrát za 3 měsíce.

Jak na nehodu:

Co dělat když se stane nehoda a podaří se koberec polít. Velmi se osvědčil přípravek na čistění koberců Vanish na koberce. Tímto přípravkem se daří vyčistit většinu skvrn. Pomocí Vanishe na koberce a vlažné vody vytvoříte v misce pěnu, kterou tepováním nanášíte na skvrnu. Necháte pěnu cca 15 min působit a pak zbytky pěny pomocí savé látky vypijákujete (jak by řekl Maxipes Fík)   V žádném případě skvrnu nedrhněte!!! I když by se Vám podařilo zbavit koberec skvrny, drhnutím poničíte povrch vlákna a z pohledové výšky uvidíte v místě, kde jste koberec drhli, vydřený flek jiného odstínu než okolní koberec.

Tipy skvrny:

Červené víno: posypat hustě solí, nechat působit sůl, vysát a následně použít vanish na koberce –  vyzkoušeno!!!

Bílé víno (sekt): Vanish na koberce – vyzkoušeno

Čokoláda: pomocí ledu zamrazíme a ztuhlou vrstvu opatrně seškrábneme. Zbytek dočistíme vlažnou vodou opět za pomoci např. Vanishe na koberce

Žvýkačka: i když se nejedná o skvrnu, se žvýkačkou zašlápnutou v koberci se můžeme setkat poměrně často. Opět použijeme led, kterým žvýkačku zmrazíme a následně opatrně vylámeme.

ÚDRŽBA PVC

V současné době je většina PVC podlah na povrchu ošetřena vrstvou PUR (polyuretan) a tím odpadá ještě před pár lety nutné pravidelné pastování. Proč vlastně musí být povrch podlahových krytin ošetřen? Je to z toho důvodu, že PVC je porezní materiál a je nutné udržovat tyto póry vyplněné, aby se do nich nedostaly nečistoty. Proto se dříve PVC muselo opakovaně pastovat a v současné době výrobci ošetřují povrch vrstvou PUR. Pro nás to znamená ulehčení údržby. Vystačíme si  s obyčejným vytíráním PVC. Ale pozor!! Nikdy do vody nepřidávejte přípravek na mytí nádobí, nebo jiný prostředek sloužící k odmaštování. Takovouto dlouhodobou údržbou by jste Vaše PVC sice vyčistili „dokonale“, ale zároveň by jste poškodili ochranou vrstvu a odhalili póry. Do nich se pak dostanou nečistoty, které běžným vytíráním nemáte šanci odstranit. Výsledkem by bylo sice čisté PVC, ale ztratilo by své barvy a vypadalo by šedě (viděli by jste šedivé nečistoty v pórech). Proto PVC podlahy vytírejte pouze vodou, do které přidáte přípravek určený na PVC podlahy.

Doprava za 333,- Kč Platí po celé ČR
Již 7 let na trhu zkušenosti mluví za nás...
Kamenná prodejna přijďte se podívat...
NULL