DOPRAVA PO CELÉ ČR POUZE ZA 199 Kč!!! 

thumbs-up

25 let zkušeností s podlahami

market

Vzorkovna

KOBERCE METRÁŽ - bytové

Bytové koberce slouží k zútulnění Vašeho domova. I přes velký rozmach PVC podlah mají textilní podlahové krytiny své stálé místo v bytovém interiéru. Když ráno sundáte nohy z postele, je určitě příjemnějsí, cítit pod nohama teplý koberec, než došlápnout na "studenou" podlahu. I děti ve svých dětských pokojích určitě ocení při hraní teplý koberec na zemi. A samozřejmě, že koberec má stále své nezastupitelné místo i v obývacím pokoji.

Koberce v metráži jsou vyráběny v základních šířích 3m, 4m a 5m. V menší míře jsou zastoupeny i doplňkové šíře 2m a 3,5m. Naprostá většina bytových koberců má na spodní straně filc  důvodu měkčího nášlapu. Tento filcový podklad má jediný úkol. Zaručuje, že koberec je pevný a nedá se zmačkat jako obyčejná látka. Barva filcu nehraje roli!!! Z 90% se koberce vyrábí bud z levnějšího Polypropylenu (PP), nebo dražšího Polyamidu (PA), případně z jejich směsí. Zbylých 10% koberců se vyrábí z přírodních materiálů jako je vlna a sisal. Samozřejmě textilní podlahová krytina z PP bude levnější a zároveň její životnost bude kratší. Nejlevnější koberce proto budou koberce s nízkou smyčkou vyrobené z Polypropylenu. Takovéto levné koberce nakupují zákazníci do bytů na pronájem, nebo třeba do dětských pokojů. Podle vzhledu můžete vybírat mezi koberci smyčkovými, vlasovými, nebo koberci s plastickým vzorem, kdy se kombinují vyšší a nižší smyčky, nebo se jedná o kombinaci střiženého vlasu a smyčky.

Tip pro Vás: pokud uvidíte koberec s natištěným vzorem, případně vidíte, že vlákno mění barvu například z tmavé do světlé, jedná se vždy o koberec vyrobený z Polyamidu.